Pasākumu kalendārs martam

Pasākumi martā

DAŽĀDI SARĪKOJUMI UN CITI NOTIKUMI

Nodarbības Latviešu bērnu skolā Nīderlandē “Diegabiksis” | 17. martā Nijmegen | 7. aprīlī Nijmegen | 19. maijā Nijmegen | 16. jūnijā Nijmegen

Jokuba Saligas lekcija “Lineages of Baltic neoliberalisation: reflections on class, revolution and capital accumulation” | 1. martā Leiden

Reģionālo ūdens pārvalžu vēlēšanas (waterschapsverkiezingen), kurās var balsot gan Nīderlandes, gan ES, gan citu valstu pilsoņi vecumā no 18 gadiem, kuriem ir reģistrēta dzīvesvieta Nīderlandē un saņemta uzturēšanās atļauja, kam tā nepieciešama. Šajā datumā notiek arī Provinču pārvalžu vēlēšanas (Provinciale statenverkiezingen), kurās var piedalīties tikai Nīderlandes pilsoņi | 20. martā Nīderlandē

MŪZIKA

Mūzikas klubā “Bourbon Street” uzstāsies Rūdolfa Ozola, Edvarda Brodera, Alberta Levica un Daniela Camačo blūzroka grupa “Sugar Sugar” | 1. martā Amsterdam | 26. martā Amsterdam | 2. aprīlī Amsterdam | 18. aprīlī Amsterdam

Ģitāristi Rūdols Ozols un Nikos Tsop spēlēs iemīļotas rokmūzikas melodijas | 2. martā Amsterdam | 17. martā Amsterdam | 10. aprīlī Amsterdam| 13. aprīlī Amsterdam

Baltijas komponistu mūzika koncertā “Baltische stemmen” Waterlands kamerkora izpildījumā lietuviešu diriģentes Žanas Naidionovas vadībā | 8. martā Edam | 10. martā Purmerend

Vic Anselmo akustiskais koncerts “Gothic & Fantasy Beurs” | 10. martā Rijswijk

“Sitting horns” koncerts, kura sastāvā spēlē trompetists Magnuss Bauģis | 10. martā Leuven (Beļģija)

Noslēdzošais sezonas koncets sērijā “Vondel concerten”, kurā vijolniece Lisa Jakobs un stīgu ansamblis “The String Soloists” aicina pie sevis izcilus Eiropas mūziķus. Martā Amsterdamā viesosies Austrālijā dzimusī latviešu izcelsmes altiste Andra Dārziņa. “The String Soloists” dalībniece ir arī Aleksandra Kaspera | 17. martā Amsterdam

Lienes Madern-Stradiņas koncerts | 17. martā Velp

Rokmūzikas klasika Lukasa Preima, Jeses Koha, Rūdolfa Ozola, Nīnkes Overmarsa un Gregorio Rangela izpildījumā | 19. martā Amsterdam

Mariss Jansons diriģēs Bavārijas Radio simfonisko orķestri (Das Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks), koncertā muzicēs arī ērģelniece Iveta Apkalna | 22. martā Amsterdam

Lauras Polences trio un Kummer.Vītols.Payne trio 8. Jazz Fest Amsterdam | 23. martā Amsterdam

Pasiju koncerts jauktā kristīgā kora “Cantamus”, solistu un orķestra izpildījumā, diriģē Una Cintiņa | 23. martā Nieuw-Vennep

Grupas “The Bad Tones” koncerts | 23. martā Den Haag “Paardcafe” | 30. martā Den Haag “Winterfest” | 6. aprīlī Scheveningen “HipFest”

Ģitārists Reinis Jaunais | 30. martā Utrecht | 1. aprīlī Den Haag | 11. aprīlī Enkhuizen

SPORTS

Nīderlandes atklātais čempionāts blakusvāģu motokrosā, kurā gatavojas startēt arī Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa ekipāža| 10. martā Lierop | 17. martā Lochem | 24. martā Varsseveld | 26. maijā Halle | 23. jūnijā Oss| 30. jūnijā Valkenswaard | 20. jūlijā Lichtenvoorde

MXGP Pasaules čempionāta posms motokrosā solomotocikliem | 22. martā Valkenswaard*

*****************************************
APRĪLĪ
3. – 7. aprīlī Nijmegen Līvas Sadovskas, Mišas Penders un Kels van der Deijlas virtuālās realitātes īsfilma “Still there?” Go Short 2019 festivālā*

6. aprīlī Amsterdam Eirovīzijas dziesmu koncerts*

7. aprīlī Lommel (Beļģija) blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 1. posms*

11. aprīlī Utrecht Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē un Latvijas goda konsuli Amsterdamā rīko semināru “Zaken doen in Letland” par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā

14. aprīlī Roosendaal jauktā kora “Vox Jubilans” Pūpolsvētdienas koncerts, kurā skanēs arī Ērika Ešenvalda mūzika. Diriģē Gunita Kronberga

19. aprīlī Alkmaar St. Laurentiuskerk Lielās piektdienas koncerts, kurā skanēs arī Riharda Dubras skaņdarbs. Solisti: Una Cintiņa, Pia Mercx, Bart Vervaat, Erik-Jan Eradus

20. – 22. aprīlī Zolder (Beļģija) UEC Eiropas kausa BMX 3. un 4. posms*

21. aprīlī Opitter (Beļģija, 20 km no Weert, 35 km no Maastricht, 50 km no Eindhoven) uzstāsies grupa “The Factor”

22. aprīlī Oldenbroek blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 3. posms*

26. aprīlī Ossenisse uzstāsies grupa “The Factor”

*****************************************
MAIJĀ
11. – 12. maijā Papendal UCI Pasaules kausa BMX 3. un 4. posms*

23. maijā Nīderlandē Eiropas Parlamenta vēlēšanas

25. maijā Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas

27. maijā Alkmaar St. Laurentiuskerk uzstāsies Unas Cintiņas un Jean-Sébastien Beauvais “Duo Esmera”. Koncertā skanēs arī Maijas Einfeldes mūzika

*****************************************
JŪNIJĀ
31. maijs – 2. jūnijs Amsterdam starptautiskajā regbija turnīrā “Amsterdam 7’s” piedalīsies Rīgas Miesnieku kluba Transact Pro komanda

2. jūnijā Middelburg uzstāsies LV koris NL*

13. – 16. jūnijā Dublin (Īrija) II Eiropas Latviešu kultūras svētki

7. jūlijā Markelo blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 8. posms*

*****************************************
OKTOBRĪ
1. oktobrī Amsterdam koncertā “A night at the opera” skanēs iemīļotas operu ārijas mecosoprānes Elīnas Garančas un Reinzemes-Pfalcas valsts filharmoniskā orķestra izpildījumā, diriģents Karels Marks Šišons

12. oktobrī Amsterdam viesosies vijolniece Baiba Skride un Radio filharmoniskais orķestris diriģentes Karinas Canellakis vadībā

*****************************************
2020. gadā
26. janvārī Amsterdam uzstāsies “Skride Quartet”, kura sastāvā spēlē vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, čelliste Harieta Kreiga un altiste Liza Berto

17. martā Amsterdam uzstāsies Rezidences orķestris un vijolniece Lauma Skride

16. aprīlī Amsterdam viesosies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris, kura diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Putniņš

****************************
*precīzāka informācija par pasākumu sekos vēlāk.

Pasākumu kalendārs tiek atjaunots aptuveni reizi divās nedēļās.

Informāciju par pasākumiem, ierosinājumus un labojumus lūgums sūtīt uz latviesiNL@gmail.com.