Pasākumu kalendārs jūnjam

Pasākumi jūnijā

SPORTS

“Dutch Masters of motocross” MX85 klasē startēs Kārlis Alberts Reišulis, Roberts Lūsis, Markuss Ozoliņš, MX125 klasē Kristers Sūna, MX250 klasē Niks Sūna, MX500 klasē Pauls Jonass | 30. maijā Rhenen | 19. – 21. jūlijā Lichtenvoorde fināls (“Zwarte Cross”)

Dobelniece Daniela Leitāna un Artjoms Gajevskis no Daugavpils piedalīsies Eiropas čempionātā triatlonā | 31. maijs – 2. jūnijs Weert

Starptautiskajā regbija turnīrā “Amsterdam 7’s” piedalīsies “Rīgas Miesnieka” kluba “Transact Pro” komanda | 31. maijs – 2. jūnijs Amsterdam

45. Starptautiskajā džudo turnīrā piedalīsies 37 sportisti no Latvijas | 1. – 2. jūnijā Venray

WTA “Libema open” turnīrā piedalīsies Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko | 10. – 16. jūnijā Rosmalen

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē tiksies Latvijas un Nīderlandes vīriešu handbola izlases | 16. jūnijā Almere

FIBA Pasaules kauss 3×3 basketbolā, kurā piedalīsies Latvijas sieviešu un vīriešu izlases | 18. – 23. jūnijā Amsterdam

Nīderlandes atklātais čempionāts blakusvāģu motokrosā, kurā gatavojas startēt arī Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa ekipāža | 23. jūnijā Oss (7. posms)| 30. jūnijā Valkenswaard (8. posms) | 7. jūlijā Markelo (9. posms)| 20. jūlijā Lichtenvoorde (10. posms)

IZSTĀDES

Keramikas izstāde “Manufacta III Ceramica”, kurā būs apskatāmi arī Imanta Ancāna darbi | 22. aprīlis – 30. jūnijs Sittard

“Stedelijk Museum Schiedam” var pabūt divatā ar Daugavpilī dzimušā abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko “Pelēks, oranžs un kastaņbrūns, nr. 8” | 16. marts – 5. janvāris Schiedam

KINO

Lietuviešu režisora Arūna Mateļa dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” (“Wonderful Losers: A Different World”) par riteņbraukšanas sacensību “Giro d’Italia” neredzamo pusi – “gregeriem”. Filma ir Lietuvas, Latvijas, Itālijas, Beļģijas kopražojums. | 13. jūnijā Eindhoven | 3. jūlijā Amsterdam

Režisora Jura Kursieša psiholoģiskā drāma “Oļegs” Briseles Starptautiskajā filmu festivālā | 25. jūnijā Brisele (Beļģija) | 26. jūnijā Brisele (Beļģija)

MŪZIKA

Laura Polence, Sanne Huijbregts un Pat Cleaver “Jazzy Huiskamers” | 30. maijā s-Hertogenbosch

Koncertā “Among others” skanēs četru jaunu komponistu mūzika, kuru vidū divi ir no Latvjas – Ernests Vilsons un Edgars Rubenis | 30. maijā Den Haag

“VOLkoren” koru festivālā uzstāsies LV koris NL | 2. jūnijā Middelburg

Brazīliešu mūzika (Čiko Barkes sambas), īpašā viešņa – Laura Polence | 2. jūnijā Amsterdam

Hāgas Karaliskās konservatorijas studentes Gitas Rebekas Dirveikas dziedāšanas eksāmens (25 min) | 4. jūnijā Den Haag

Marijas Voitenkovas studiju noslēguma džeza koncerts | 6. jūnijā Den Haag

Holandes festivālā (Holland festival) skanēs Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) mūzika Gidona Krēmera un kamerorķestra “Kremerata Baltica” izpildījumā, ko papildinās A. Firsanova, V. Pečeikina, D. Orlova video | 7. jūnijā Amsterdam

Vageningenes studentu kora un orķestra koncerts, diriģē Krista Audere | 7. jūnijā Wageningen

Mūzikas klubā “Bourbon Street” uzstāsies Rūdolfa Ozola, Edvarda Brodera, Alberta Levica un Daniela Camačo blūzroka grupa “Sugar Sugar” | 6. jūnijā Amsterdam | 21. jūnijā Amsterdam

Holandes festivālā (Holland festival) K. Štokhauzena 29 stundu garā 7 operu cikla “Licht” fragmentu kolāža “aus Licht”, kura trešajā daļā piedalās trīs latviešu mūziķi – bass Agris Hartmanis, “Capella Amsterdam” soprāne Sanda Audere un diriģente Krista Audere | 2. jūnijā Amsterdam | 6. jūnijā Amsterdam | 10. jūnijā Amsterdam

Džeza mūzika sesija ar Māras Bērziņas kvrtetu | 12. jūnijā Maastricht

Kontabasists Uldis Vītols “Space is the Place: 18th All Strings Night” | 24. jūnijā Amsterdam

Ģitāristi Rūdols Ozols un Nikos Tsop spēlēs iemīļotas rokmūzikas melodijas | 25. jūnijā Amsterdam | 5. septembrī Amsterdam | 10. septembrī Amsterdam

“Domenique Dumont” pirmais EP un albums patīkami pārsteidza klausītājus un kritiķus, kuri bija pārliecināti, ka tas ir franču producents, taču “Domenique Dumont” veido divi latvieši – Anete Stuce un Artūrs Liepiņš | 27. jūnijā Brisele (Beļģija)

Viktorija Anselmo un Marks Jansens būs īpašie viesi Marselas Bovio un Lauras Makri akustiskaja koncertā | 30. jūnijā Budel-Dorplein

DAŽĀDI SARĪKOJUMI UN CITI NOTIKUMI

Latvijas viedās mobilitātes un tehnoloģiju uzņēmumu tirdzniecības misija Nīderlandē | 4. – 6. jūnijā

Seminārs par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā | 6. jūnijā Utrecht

Nodarbības Latviešu bērnu skolā Nīderlandē “Diegabiksis” | 16. jūnijā Nijmegen

Meistarklase uzņēmējiem “Social selling & acquisitie met LinkedIn” | 17. jūnijā Amsterdam

II Eiropas Latviešu kultūras svētki, kuros piedalīsies arī dziedātāji no Nīderlandes | 13. – 16. jūnijā Dublin (Īrija)

Keramikas meistarklase Imanta Ancāna vadībā | 24. – 28. jūnijs Tegelen

Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” piedalīsies Bolsvardas starptautiskajā deju festivālā | 26. – 29. jūnijā Bolsward

Meistarklase “Digitālā fotogrāfija” (“Digitale fotografie”) | 28. jūnijā Maastricht

*******************************************
JŪLIJĀ

Blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 8. posms, kurā piedalīsies Etjēna Baksa/Kaspara Stupeļa un Kerta Varika/Laura Daidera ekipāžas | 6. – 7. jūlijā Markelo

Stellas Zaķes, Marikes Kosteres, Renātes Aperlo un Lotus de Vrīs “Helikon” kvarteta vasaras koncerts | 7. jūlijā Laren

11. jūlijā Maastricht meistarklase “Digitālo fotogrāfiju pēcapstrāde ar Adobe Lightroom” (“Fotobewerking Lightroom”)

13. un 14. jūlijā Maastricht meistarklase iesācējiem “Attēlu apstrāde ar Adobe Photoshop” (“Photoshop beginner”)

19. jūlijā ‘s-Graveland “Wonderfeel” festivālā uzstāsies Kajas Draksleres oktets, kura sastāvā ir dziedātāja Laura Polence

27. jūlijā Limburg meistarklase “Ainavu fotogrāfija” (“Landschapsfotografie in Limburg”)

10. un 11. augustā Maastricht meistarklase “Attēlu apstrādes pamati ar Adobe Photoshop” (“Photoshop basis”)

30. augustā Zutphen čelliste un komponiste Madara Fogelmane uzstāsies Starptautiskajā Zitfenas čella mūzikas festivālā

15. septembrī Vlissingen | 19. septembrī Amsterdam koncertā “Mīlas vēstules” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Krista Auznieka “Song of Myself”, skanēs Pētera Vaska “Zīles ziņa” un “Mīlas dziesmas”, kā arī A. Perta, D. Milhauda, A. Šnitkes un T. d. Leuva mūzika kamerkora “Capella Amsterdam” izpildījumā, diriģente – Krista Audere

*******************************************
OKTOBRĪ
1. oktobrī Amsterdam koncertā “A night at the opera” skanēs iemīļotas operu ārijas mecosoprānes Elīnas Garančas un Reinzemes-Pfalcas valsts filharmoniskā orķestra izpildījumā, diriģents Karels Marks Šišons

12. oktobrī Amsterdam viesosies vijolniece Baiba Skride un Radio filharmoniskais orķestris diriģentes Karinas Canellakis vadībā

*******************************************
2020. gadā
26. janvārī Amsterdam uzstāsies “Skride Quartet”, kura sastāvā spēlē vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, čelliste Harieta Kreiga un altiste Liza Berto

17. martā Amsterdam uzstāsies Rezidences orķestris un vijolniece Lauma Skride

16. aprīlī Amsterdam viesosies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris, kura diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Putniņš

****************************
*precīzāka informācija par pasākumu sekos vēlāk.

Pasākumu kalendārs tiek atjaunots aptuveni reizi divās nedēļās.

Informāciju par pasākumiem, ierosinājumus un labojumus lūgums sūtīt uz latviesiNL@gmail.com.