Pasākumu kalendārs novembrim

Pasākumi novembrī

DAŽĀDI SARĪKOJUMI UN CITI NOTIKUMI

IV pasaules diktāts latviešu valodā | 3. novembrī plkst. 11:00 pēc Nīderlandes laika

B/o “Hulp Letland” rīkots bridža turnīrs labdarībai | 3. novembrī Gorssel

Nīderlandes-Baltijas biedrības (Nederlands-Baltische Vereniging) biedrības sapulce, kurā var piedalities ikviens interesents | 3. novembrī Bilthoven

Baltijas valstu vēstniecību rīkota atvērta diskusija “Eiropas drošība: vai ģeogrāfijai ir nozīme?” (“European security: Does Geography Matter?”) | 5. novembrī Den Haag

Nodarbības Latviešu bērnu skolā Nīderlandē “Diegabiksis” | 11. novembrī Nijmegen | 25. novembrī Nijmegen

18. novembra svinības | 17. novembrī Den Haag

Pazīstamās rokdarbnieces un vairāku grāmatu autores Margjes Entingas meistarklase pērlīšu adīšanā “Kraaltjes breien: Groeten uit Letland”, ko Margje apguvusi šovasar Latvijā pie mauču (pulsa sildītāju) adītājām | 24. novembrī Warnsveld

Latvijas goda konsules Katarinas Hartgers priekšlasījums “Het Letland na de val van de Muur” | 28. novembrī Veendam

IZSTĀDES

Latviešu fotogrāfa un burātāja Andra Kozlovska fotoizstāde “Sea-man-ship: regattavaart versus traditionele zeilvaart” | līdz 27. janvārim Veendam

Izstāde “Even if it’s Jazz or the Quiet Storm”, kurā apskatāmi vairāku mākslinieku projekti, kuru vidū ir arī Evitas Vasiļjevas darbi | no 30. novembra līdz 27. janvārim Amsterdam

KINO

Arņa Aspera dokumentālā filma “Neiespējamais ir iespējams” jeb “A to B Rollerski” saīsinātā versijā “European Ourdoor Film Tour E.O.F.T. 18/19” par latviešu sportistu un aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju Raimondu Dombrovski, kas 90 dienās ar rollerslēpēm veica 6759,24 km, šķērsojot Ziemeļamerikas kontinentu no Kanādas līdz Meksikai | 29. oktobrī Rotterdam | 30. oktobrī Enschede | 20. novembrī Aachen (Vācija) | 29. novembrī Mönchengladbach (Vācija) | 2. decembrī Liege (Beļģija) | 17. decembrī Aachen (Vācija) | 18. decembrī Brussels (Beļģija)

Lietuviešu režisora Arūna Mateļa dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” (“Wonderful Losers: A Different World”) par riteņbraukšanas sacensību “Giro d’Italia” neredzamo pusi – “gregeriem”. Filma ir Lietuvas, Latvijas, Itālijas, Beļģijas kopražojums | 2. novembrī Heerlen “Dutch Mountain Film Festival” | 8. novembrī Leeuwarden “Noordelijk Film Festival” | 9. novembrī Leeuwarden “Noordelijk Film Festival”

Lietuviešu režisores Giedres Beinorjūtes spēlfilmu “Elpa marmorā” (“Breathing into marble”) varēs noskatīties “Noordelijk Film Festival”. Filmā latviešu aktrise Guna Zariņa atveido Beatričes lomu, mūziku rakstījis komponists un pianists Vestards Šimkus un filmas veidošanā piedalījusies radošā komanda no Latvijas. “Elpa marmorā” ir Lietuvas, Latvijas un Horvātijas kopražojums | 8. novembrī Leeuwarden | 10. novembrī Leeuwarden

Latviešu režisores Madaras Dišleres spēlfilma “Paradīze 89”, kas iekļauta “Eastern Neighbours Film Festival” programmā, ir piedzīvojumu filma par četrām meitenēm 1989. gada vasarā, pēc kuras viss bija citādi. | 9. novembrī Den Haag | 10. novembrī Den Haag

Latviešu režisores Lailas Pakalniņas melnbaltā īsfilma “Sapnis”, kas iekļauta Poļu, ukraiņu un latviešu īsfilmu programmā “Eastern Neighbours Film Festival”, ir gandrīz vienā kadrā uzņemts stāstiņš par mazu veikaliņu ceļa malā – gandrīz nekurienē, tomēr, kā vēlāk izrādās, netālu no valsts robežas. | 9. novembrī Den Haag | 11. novembrī Den Haag

Režisora Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums” iekļauta “International Documentary Film Festival Amsterdam” (IDFA) programmā un ir Latvijas dokumentālā kino klasiķa filma par pieciem bērniem pirmajā klasē. Viena gada vērojums par to, kas notiek bērna prātā. | 15. novembrī Amsterdam | 20. novembrī Amsterdam ar režisoru | 21. novembrī Amsterdam | 22. novembrī Amsterdam ar režisoru | 23. novembrī Amsterdam

Baltijas valstu kopražojuma dokumentālā filma “Laika tilti” (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis) IDFA. Filma ir par Baltijas dokumentālo kino un tā režisoriem – personībām 20. gadsimta 60. gados un šodien. | 14. novembrī Amsterdam | 15. novembrī Amsterdam | 16. novembrī Amsterdam | 21. novembrī Amsterdam | 22. novembrī Amsterdam

Režisora Vitālija Manska dokumentālā filma “Putina liecinieki” (Latvijas, Čehijas un Šveices kopražojums), kas iekļauta IDFA programmā, sniedz ieskatu Kremļa aizkulisēs 2000. gadā, kad Vladimirs Putins pirmo reizi tika ievēlēts par Krievijas prezidentu. | 14. novembrī Amsterdam | 17. novembrī Amsterdam | 18. novembrī Amsterdam | 19. novembrī Amsterdam | 23. novembrī Amsterdam

“SHIFT” filmu festivāla programmā iekļauta amerikāņu režisora Korija Makleoda  (Cory McLeod) virtuālās realitātes īsfilma “Pērkons. A VR Rockumentary” | 16. novembrī Maastricht | 17. novembrī Maastricht

KONCERTI

Latvijas simtgadei veltīts ērģeļmūzikas koncerts, kurā skanēs Pētera Vaska, Aivara Kalēja, Riharda Dubras un Ērika Ešenvalda skaņdarbi ērģelnieces Unas Cintiņas, saksofonista Basa Apsvoudes, soprānes Žanetes van Shaikas izpildījumā | 29. oktobrī Alkmaar

Dziedātājas un komponistes Lauras Polences koncerts | 29. oktobrī Amsterdam

Pētera Vaska Otrais koncerts čellam un stīgām “Klātbūtne” čellistes Majas Fridmanes un stīgu orķestra “Autunno Ensemble” izpildījumā; koncerta programmā arī E. Grīga, P. Čaikovska un H. P. J. Volfa skaņdarbi | 31. oktobrī Amsterdam | 1. novembrī Leeuwarden | 2. novembrī Zeist | 3. novembrī Dokkum | 4. novembrī Brummen

Džeza saksofonista un komponista Sīmusa Bleika (Seamus Blake) un nīderlandiešu ģitārista Jeses van Rullera kvartets, kura sastāvā ir arī zviedru ģitārists Daniels Franks un sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans no Latvijas | 2. novembrī Tilburg | 3. novembrī Amsterdam | 4. novembrī Utrecht

Arvo Pērta “Salve Regina”, Pētera Vaska “Pater Noster” (“Mūsu Tēvs”) un trīs nīderlandiešu komponistu skaņdarbi koncertā “Ziemeļblāzma” Leuvardenes vokālā ansambļa izpildījumā | 2. novembrī Leeuwarden

Rūdolfa Ozola, Edvarda Brodera, Alberta Levica un Daniela Camačo blūzroka grupa “Sugar Sugar” | 3. novembrī Amsterdam | 27. novembrī Amsterdam

Beļģu – latviešu grupa “How town” | 7. novembrī Amsterdam | 8. novembrī Brussels (Beļģija) | 11. novembrī Liege (Beļģija)

Džeza improvizācijas Anillo/Torres + Fraanje/Blom/Vītols/Renfrow izpildījumā | 15. novembrī Amsterdam

“14th All Strings Night” uzstāsies dziedātāja Laura Polence un kontrabasists Uldis Vītols | 19. novembrī Amsterdam

Nīderlandiešu komponistu skaņdarbi koncertā “Parels uit de polder” kamerkora “Venus” izpildījumā, diriģē – Krista Audere | 21. novembrī Utrecht

Latvijas simtgadei veltīts koncerts “100 minūtes latviešu klasiskās mūzikas” bērnu un jauniešu izpildījumā | 24. novembrī Den Haag

Latviešu kormūzikas koncerts “Letse koormuziek eeuw(en) lang” jaukto koru “Vox jubilans” un LVkorisNL, dziedātāju no latviešu skolas “Diegabiksis”, vijolnieces un solistes Valērijas Satibaldijevas, pianistes Nadias Rutkovskas izpildījumā, pie diriģenta pults – Gunita Kronberga | 25. novembrī Roosendaal

Stīgu ansamblis “The String Soloists”, kura sastāvā ir čelliste Aleksandra Kaspera | 25. novembrī Zeist

Džeza improvizācijas vairāku mūziķu izpildījumā, piedalās arī kontrabasists Uldic Vītols | 27. novembrī Amsterdam

Ģitārists Reinis Jaunais | 26. novembrī Amsterdam | 27. novembrī Amsterdam | 28. novembrī Delft | 29. novembrī Vianen

Čellistes Majas Fridmanes koncerts, kurā skanēs arī Pētera Vaska “Grāmata čellam” | 29. novembrī Utrecht | 2. decembrī Leeuwarden

MŪZIKA & MĀKSLA

Jetes Lonas Hermanes performance SNDO Dejas nodaļas studentu jaunrades festivālā “Henotic” | 29. novembrī Amsterdam | 30. novembrī Amsterdam | 1. decembrī Amsterdam

Grupas “The Bad tones” koncerts, 24 radošu personību veidota īsfilma “Skaņa, ko redzam: Rīga”, “Rīgas Melnais Balzams” un jauno latviešu mākslinieku sabiedrība “Rīgas mirkļu” vakarā | 30. novembrī Den Haag

****************************
*precīzāka informācija par pasākumu sekos vēlāk.

Pasākumu kalendārs tiek atjaunots aptuveni reizi divās nedēļās.

Informāciju par pasākumiem, ierosinājumus un labojumus lūgums sūtīt uz latviesiNL@gmail.com.