Pasākumu kalendārs maijam

Pasākumu kalendārs maijam

DAŽĀDI SARĪKOJUMI UN CITI NOTIKUMI

Līdz 7. maijam klātienē vai elektroniski var pieteikties balsošanai jebkurā vēlēšanu iecirknī ārvalstīs vai Latvijā (balsošanai par Latvijas Eiroparlamenta kandidātiem). Nīderlandē vēlēšanu iecirknis darbosies Hāgā.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena | 4. maijā

Nacionālā bojā gājušo piemiņas diena (Nationale Herdenking) | 4. maijā Nīderlandē

Atbrīvošanas diena (Bevrijdingsdag) | 5. maijā Nīderlandē

Nīderlandē dzīvojošie latviešu uzņēmēji un profesionāļi aicināti uz neformālu sarunu un ideju apmaiņu ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras (LIAA) vecāko projektu vadītāju Artu Krūzi | 10. maijā Amsterdam

Mātes diena | 12. maijā Latvijā un Nīderlandē

Meistarklase uzņēmējiem “Social selling & acquisitie met LinkedIn” | 13. maijā Amsterdam | 23. maijā Amsterdam

Meistarklase “Viedtālruņu fotogrāfija uzņēmējiem” (“Smartphone fotografie voor ondernemers”) | 17. maijā Maastricht

Nodarbības Latviešu bērnu skolā Nīderlandē “Diegabiksis” | 19. maijā Nijmegen | 16. jūnijā Nijmegen

23. maijā Nīderlandē Eiropas Parlamenta vēlēšanas – balsošana par Nīderlandes EP kandidātiem. Pievērsiet uzmanību, ka par Latvijas kandidātiem vēlēšanu iecirknī Hāgā varēs balsot tikai 25. maijā!

25. maijā Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas – balsošana par Latvijas EP kandidātiem. Nīderlandē vēlēšanu iecirknis darbosies Hāgā. Lai varētu piedalīties balsošanā, vēlētājiem ir līdz 7. maijam jāreģistrējas!

Debesbraukšanas jeb Lielā Krustdiena (Hemelvaartsdag) | 30. maijā

IZSTĀDES

Keramikas izstāde “Manufacta III Ceramica”, kurā būs apskatāmi arī Imanta Ancāna darbi | 22. aprīlis – 30. jūnijs Sittard

“Stedelijk Museum Schiedam” var pabūt divatā ar Daugavpilī dzimušā abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko “Pelēks, oranžs un kastaņbrūns, nr. 8” | 16. marts – 5. janvāris Schiedam

MŪZIKA

Džeza mūzika “Sitting Horns” izpildījumā | 30. aprīlī Den Haag

Marijas Voitenkovas klasiskās dziedāšanas eksāmens | 2. maijā Den Haag

Čelliste, komponiste un dziedātāja Madara Fogelmane uzstāsies Starptautiskā Zitfenas čella mūzikas festivāla ieskaņas koncertā, kurā skanēs arī divi latviešu mūziķes skaņdarbi “Esamība” un “Ceļš uz gaismu” | 3. maijā Zutphen

4. maija projektkora koncerts, kurā skanēs arī vairākas latviešu komponistu kora dziesmas | 4. maijā Groningen | 12. maijā Emden (Vācijā)

Laura Polence uzstāsies “Bevrijdingspop” | 5. maijā Haarlem

Dziedātāja Valērija Satibaldijeva uzstāsies labdarības organizācijas “Hulp Letland” rīkotajā Atbrīvošanas dienai veltītajā koncertā | 5. maijā Epe

Mūzikas klubā “Bourbon Street” uzstāsies Rūdolfa Ozola, Edvarda Brodera, Alberta Levica un Daniela Camačo blūzroka grupa “Sugar Sugar” | 7. maijā Amsterdam | 10. maijā Amsterdam | 28. maijā Amsterdam | 21. jūnijā Amsterdam

Komponistu festivālā skanēs Raivja Misjuna “Psalmacaglia & Toccata” |
11. maijā Amsterdam

Jauktais koris “Toonkunstkoor” aicina doties muzikālā ceļojumā apkārt Baltijas jūrai. Koncertā “Around the Baltic Sea” skanēs Ž. Sibēliusa, E. Rautavaras, A. Perta, P. Vaska un K. Krēka skaņdarbi | 12. maijā Leiden

Kamerkora “Venus” koncerts “Clair Obscur”, diriģente Krista Audere |
17. maijā Utrecht | 24. maijā Amsterdam

Ģitāristi Rūdols Ozols un Nikos Tsop spēlēs iemīļotas rokmūzikas melodijas | 22. maijā Amsterdam | 24. maijā Amsterdam | 25. jūnijā Amsterdam | 5. septembrī Amsterdam | 10. septembrī Amsterdam

Jelgavas jauniešu bigbends Raita Ašmaņa vadībā piedalīsies “Corendon” starptautiskajā bigbendu konkursā | 25. maijā Hoofddorp

Vācu-persiešu izcelsmes dziedātājas un komponistes Shey Rah koncerts, kurā skanēs arī Līvas Dumpes balss | 25. maijā Amsterdam

Marijas Voitenkovas kvartets uzstāsies “Jazzfeest PJPJ Voorschoten | 25. maijā Voorschoten

St. Laurentiuskerk uzstāsies Unas Cintiņas un Jean-Sébastien Beauvais “Duo Esmera”. Koncertā skanēs arī Maijas Einfeldes mūzika | 27. maijā Alkmaar

Rūdolfa Ozola studiju noslēguma eksāmena koncerts* | 29. maijā Amsterdam (OT301)

Koncertā “Among others” skanēs četru jaunu komponistu mūzika, kuru vidū divi ir no Latvjas – Ernests Vilsons un Edgars Rubenis | 30. maijā Den Haag

SPORTS

“Dutch Masters of motocross” MX85 klasē startēs Rauls Blūmfelds, Kārlis Alberts Reišulis, Roberts Lūsis, Markuss Ozoliņš, MX125 klasē Kristers Sūna, MX250 klasē Niks Sūna, MX500 klasē Pauls Jonass | 4. – 5. maijā Axel 2. posms | 29. – 30. maijā Rhenen 3. posms | 19. – 21. jūlijā Lichtenvoorde fināls (” Zwarte Cross “)*

UCI Pasaules kausa BMX superkrosā 3. un 4. posms, kuriem pieteikti seši Latvijas sportisti – Vanesa Buldinska, Vineta Pētersone, Helvijs Babris, Mikus Strazdiņš, Edvards Glāzers un Kristens Krīgers | 11. – 12. maijā Papendal

Nīderlandes atklātais čempionāts blakusvāģu motokrosā, kurā gatavojas startēt arī Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa ekipāža | 26. maijā Halle | 23. jūnijā Oss| 30. jūnijā Valkenswaard | 20. jūlijā Lichtenvoorde

Dobelniece Daniela Leitāna un Artjoms Gajevskis no Daugavpils piedalīsies Eiropas čempionā triatlonā | 31. maijs – 2. jūnijs Weert

Starptautiskajā regbija turnīrā “Amsterdam 7’s” piedalīsies Rīgas Miesnieku kluba Transact Pro komanda | 31. maijs – 2. jūnijs Amsterdam

*****************************************
JŪNIJĀ

2. jūnijā Middelburg “VOLkoren” koru festivālā uzstāsies LV koris NL

4. jūnijā Den Haag Hāgas Karaliskās konservatorijas studentes Gitas Rebekas Dirveikas dziedāšanas eksāmens (25 min)

4. – 6. jūnijā Latvijas Viedās mobilitātes un tehnoloģiju uzņēmumu tirdzniecības misija uz Nīderlandi

6. jūnijā Utrecht seminārs par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā

7. jūnijā Amsterdam Hollandes festivālā (Holland festival) skanēs Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) mūzika Gidona Krēmera un kamerorķestra “Kremerata Baltica” izpildījumā, ko papildinās A. Firsanova, V. Pečeikina, D. Orlova video

7. jūnijā Wageningen Studentu kora un orķestra koncerts, diriģē Krista Audere

10. – 16. jūnijā Rosmalen notiks WTA “Libema open” turnīrs, kurā piedalīsies arī Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko

13. – 16. jūnijā Dublin (Īrija) II Eiropas Latviešu kultūras svētki

15. jūnijā Limburg meistarklase “Ainavu fotogrāfija” (“Landschapsfotografie in Limburg”)

16. jūnijā Almere Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē tiksies Latvijas un Nīderlandes vīriešu handbola izlases

18. – 23. jūnijā Amsterdam notiks FIBA Pasaules kauss 3×3 basketbolā, kurā piedalīsies Latvijas sieviešu un vīriešu izlases.

24. – 28. jūnijs Tegelen keramikas meistarklase Imanta Ancāna vadībā

26. – 29. jūnijā Bolsward Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” piedalīsies Bolsvardas starptautiskajā deju festivālā

28. jūnijā Maastricht meistarklase “Digitālā fotogrāfija” (“Digitale fotografie”)

7. – 8. jūlijā Markelo blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 8. posms*

11. jūlijā Maastricht meistarklase “Digitālo fotogrāfiju pēcapstrāde ar Adobe Lightroom” (“Fotobewerking Lightroom”)

13. un 14. jūlijā Maastricht meistarklase iesācējiem “Attēlu apstrāde Adobe Photoshop” (“Photoshop beginner”)

10. un 11. augustā Maastricht meistarklase iesācējiem “Attēlu apstrāde Adobe Photoshop” (“Photoshop basis”)

30. augustā Zutphen čelliste un komponiste Madara Fogelmane uzstāsies Starptautiskajā Zitfenas čella mūzikas festivālā

19. septembrī Amsterdam koncertā “Mīlas vēstules” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Krista Auznieka “Song of Myself”, skanēs Pētera Vaska “Zīles ziņa” un “Mīlas dziesmas”, kā arī A. Perta, D. Milhauda, A. Šnitkes un T. d. Leuva mūzika kamerkora “Capella Amsterdam” izpildījumā, diriģente – Krista Audere

**.***************************************
OKTOBRĪ
1. oktobrī Amsterdam koncertā “A night at the opera” skanēs iemīļotas operu ārijas mecosoprānes Elīnas Garančas un Reinzemes-Pfalcas valsts filharmoniskā orķestra izpildījumā, diriģents Karels Marks Šišons

12. oktobrī Amsterdam viesosies vijolniece Baiba Skride un Radio filharmoniskais orķestris diriģentes Karinas Canellakis vadībā

*****************************************
2020. gadā
26. janvārī Amsterdam uzstāsies “Skride Quartet”, kura sastāvā spēlē vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, čelliste Harieta Kreiga un altiste Liza Berto

17. martā Amsterdam uzstāsies Rezidences orķestris un vijolniece Lauma Skride

16. aprīlī Amsterdam viesosies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris, kura diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Putniņš

****************************
*precīzāka informācija par pasākumu sekos vēlāk.

Pasākumu kalendārs tiek atjaunots aptuveni reizi divās nedēļās.

Informāciju par pasākumiem, ierosinājumus un labojumus lūgums sūtīt uz latviesiNL@gmail.com.