Pasākumu kalendārs aprīlim

Pasākumi aprīlī

DAŽĀDI SARĪKOJUMI UN CITI NOTIKUMI

Nodarbības Latviešu bērnu skolā Nīderlandē “Diegabiksis” | 7. aprīlī Nijmegen | 14. aprīlī Roosendaal Lieldienu svinības| 19. maijā Nijmegen | 16. jūnijā Nijmegen

Nīderlandes – Baltijas biedrības (Nederlands – Baltische Vereniging) biedru sapulce, kurā var piedalīties ikviens interesents. Pasākumā Frans van Nes un Jese Nīmeijers dalīsies pieredzē par igauņu literatūras tulkošanu, Vēndamas muzeja direktors Hendriks Hahmers stāstīs par Alatskivi pils apmeklējumu Igaunijā, bet Jo Hekers (Jo Häcker) prezentēs nule iznākušo grāmatu “Koffer uit Riga” par Hekeru dzimtu, kas bijuši vieni no Rīgas grāmatizdevējiem. | 6. aprīlī Bilthoven

Politisko partiju diskusijas Eiropas Parlamentā. Debates rīko Eiropas Latviešu apvienība, Latviešu biedrība Beļģijā un Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Televīziju | 10. aprīlī Brisele (Beļģija)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē un Latvijas goda konsuli Amsterdamā rīko semināru “Zaken doen in Letland” par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā | 11. aprīlī Utrecht

Meistarklase uzņēmējiem “Social selling & acquisitie met LinkedIn” | 18. aprīlī Amsterdam | 23. maijā Amsterdam

Vēndamas Vēnkoloniālā muzeja direktora Hendrika Hahmera priekšlasījums “Atmiņas par kuģošanu Baltijas jūrā | Sveicieni no Rīgas” (” Herinneringen aan de Oostzeevaart | Groeten uit Riga”) | 25. aprīlī Norg

Līdz 9. aprīlim Latvijas pilsoņi, kuru reģistrētā dzīvesvieta ir Nīderlandē, var pieteikties balsošanai par Nīderlandes EP deputātu kandidātiem. Katrs vēlētājs var balsot tikai vienu reizi, tādēļ, piesakoties balsot par Nīderlandes kandidātiem, vēlētājs zaudē tiesības balsot par Latvijas EP deputātu kandidātiem

LIdz 13. aprīlim klātienē vai pa pastu var iesniegt Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās pieteikumu balsošanai pa pastu Eiropas Parlamenta vēlēšanās (balsošanai par Latvijas EP kandidātiem)

Līdz 25. aprīlim klātienē, pa pastu, e-pastu vai e-pakalpjumu var iesniegt CVK pieteikumu balsošanai pa pastu Eiropas Parlamenta vēlēšanās (balsošanai par Latvijas EP kandidātiem)

Līdz 7. maijam klātienē vai elektroniski var pieteikties balsošanai jebkurā vēlēšanu iecirknī ārvalstīs vai Latvijā (balsošanai par Latvijas Eiroparlamenta kandidātiem)

IZSTĀDES

22. aprīlis – 30. jūnijs Sittard keramikas izstāde “Manufacta III Ceramica”, kurā būs apskatāmi arī Imanta Ancāna darbi

KINO

Edmunda Jansona animācijas filma “Kora turneja” starptautiskajā īsfilmu festivālā “Go Short 2019” | 3. aprīlī Nijmegen

Līvas Sadovskas, Mišas Penders un Kelas van der Deijlas virtuālās realitātes īsfilma “Still there?” starptautiskajā īsfilmu festivālā “Go Short 2019” | 3. aprīlī Nijmegen | 4. aprīlī Nijmegen| 5. aprīlī Nijmegen | 5. aprīlī Nijmegen | 6. aprīlī Nijmegen | 6. aprīlī Nijmegen | 6. aprīlī Nijmegen | 7. aprīlī Nijmegen

Rati Citeladzes dokumentālā īsfilma “Sabiedrības gūstekne” (“Prisoner of Society”; Gruzijas un Latvijas kopražojums) starptautiskajā īsfilmu festivālā “Go Short 2019” | 6. aprīlī Nijmegen |7. aprīlī Nijmegen

Gorinhemas starptautiskajā filmu festivālā varēs noskatīties filmu “Paradīze 89”. Pēc filmas seansa uz skatītāju jautājumiem atbildēs režisore Madara Dišlere | 12. aprīlī Gorinchem

MŪZIKA

Ģitārists Reinis Jaunais | 30. martā Utrecht | 31. martā Amsterdamā | 1. aprīlī Den Haag | 2. aprīlī Amsterdam | 3. aprīlī Maastricht | 4. aprīlī Enschede ar “Oranžās brīvdienas” | 5. aprīlī Amsterdam | 6. aprīlī Utrecht | 6. aprīlī Haarlem | 7. aprīlī Amsterdam | 8. aprīlī Amsterdam | 9. aprīlī Amsterdam | 11. aprīlī Enkhuizen | 13. aprīlī Deventer | 13. aprīlī Nijmegen | 14. aprīlī Eindhoven | 14. aprīlī Venlo

Mūzikas klubā “Bourbon Street” uzstāsies Rūdolfa Ozola, Edvarda Brodera, Alberta Levica un Daniela Camačo blūzroka grupa “Sugar Sugar” | 2. aprīlī Amsterdam | 18. aprīlī Amsterdam | 10. maijā Amsterdam | 28. maijā Amsterdam

Latviešu turbofolka grupa “Oranžās brīvdienas” | 4. aprīlī Enschede | 8. aprīlī Cologne (Ķelne, Vācijā) | 12. aprīlī Arnhem

Grupas “The Bad Tones” koncerts | 30. martā Den Haag “Winterfest” | 6. aprīlī Scheveningen “HipFest”

Minimālās mūzikas festivālā skanēs Stīva Reiča “Music for Mallets, Voice and Organ”, kura izpildītāju vidū būs latviešu vokāliste Līva Dumpe | 6. aprīlī Amsterdam

VU kamerkora koncerts “Famous last words”, diriģente Krista Audere | 6. aprīlī Utrecht | 7. aprīlī Amsterdam

Ģitāristi Rūdols Ozols un Nikos Tsop spēlēs iemīļotas rokmūzikas melodijas | 9. aprīlī Amsterdam| 13. aprīlī Amsterdam | 22. maijā Amsterdam | 24. maijā Amsterdam

Jauniešu pūtēju orķestra “Auseklītis” un Utrehtas pūtēju orķestra “Bazuin” koncerts “LETS make music” | 13. aprīlī Utrecht

Jauktā kora “Vox Jubilans” Pūpolsvētdienas koncerts, kurā skanēs arī Ērika Ešenvalda mūzika. Diriģē Gunita Kronberga | 14. aprīlī Roosendaal

4. maija projektkora koncerts, kurā skanēs arī vairākas latviešu komponistu kora dziesmas | 14. aprīlī Leeuwarden | 4. maijā Groningen | 12. maijā Emden (Vācijā)

“Dish” par muzikālo noskaņu gādās Laura Polence, Daniel de Moraes un Guillaume Ortet | 18. aprīlī Amsterdam

Lielās piektdienas koncerts, kurā skanēs arī Riharda Dubras skaņdarbs. Solisti: Una Cintiņa, Pia Mercx, Bart Vervaat, Erik-Jan Eradus | 19. aprīlī Alkmaar St. Laurentiuskerk

Grupa “The Factor” | 21. aprīlī Opitter (Beļģija, 20 km no Weert, 35 km no Maastricht, 50 km no Eindhoven) | 23. aprīlī Antwerp (Beļģija)* | 24. aprīlī Lens (Beļģija) | 25. aprīlī Amsterdam | 26. aprīlī Ossenisse

SPORTS

Trešais pasaules motokrosa čempionāta posms, kurā startēs Pauls Jonass un Matīss Karro, bet Eiropas čempionāta posmam pieteikts Mairis Pumpurs | 30. – 31. martā Valkenswaard

Pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā 1. posms, kurā piedalīsies Etjēna Baksa/Kaspara Stupeļa un Kerta Varika/Laura Daidera ekipāžas | 7. aprīlī Lommel (Beļģija)

“Dutch Masters of motocross” MX85 klasē startēs Rauls Blūmfelds, Kārlis Alberts Reišulis, Roberts Lūsis, Markuss Ozoliņš, MX125 klasē Kristers Sūna, MX250 klasē Niks Sūna, MX500 klasē Pauls Jonass | 13. – 14. aprīlī Oss 1. posms | 4. – 5. maijā Axel 2. posms* | 29. – 30. maijā Rhenen 3. posms* | 19. – 21. jūlijā Lichtenvoorde fināls (” Zwarte Cross “)*

UEC Eiropas kausa BMX 3. un 4. posms* | 20. – 22. aprīlī Zolder (Beļģija)

Blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 3. posms* | 22. aprīlī Oldenbroek

Nīderlandes atklātais čempionāts blakusvāģu motokrosā, kurā gatavojas startēt arī Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa ekipāža | 26. maijā Halle | 23. jūnijā Oss| 30. jūnijā Valkenswaard | 20. jūlijā Lichtenvoorde

*****************************************
MAIJĀ

3. un 10. maijā Maastricht meistarklase “Digitālā fotogrāfija” (“Digitale fotografie”)

10. maijā Amsterdam Nīderlandē dzīvojošie latviešu uzņēmēji un profesionāļi aicināti uz neformālu sarunu un ideju apmaiņu ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras (LIAA) vecāko projektu vadītāju Artu Krūzi

12. maijā Leiden jauktais koris “Toonkunstkoor” aicina doties muzikālā ceļojumā apkārt Baltijas jūrai. Koncertā “Around the Baltic Sea” skanēs Ž. Sibēliusa, E. Rautavaras, A. Perta, P. Vaska un K. Krēka skaņdarbi

11. maijā Amsterdam Komponistu festivālā skanēs Raivja Misjuna “Psalmacaglia & Toccata”

11. – 12. maijā Papendal UCI Pasaules kausa BMX 3. un 4. posms*

17. maijā Maastricht meistarklase “Viedtālruņu fotogrāfija uzņēmējiem” (“Smartphone fotografie voor ondernemers”)

17. maijā Utrecht | 24. maijā Amsterdam kamerkora “Venus” koncerts “Clair Obscur”, diriģente Krista Audere

23. maijā Nīderlandē (balsošana par Nīderlandes EP kandidātiem) Eiropas Parlamenta vēlēšanas

25. maijā Latvijā (balsošana par Latvijas EP kandidātiem) Eiropas Parlamenta vēlēšanas

25. maijā Hoofddorp Jelgavas jauniešu bigbends Raita Ašmaņa vadībā piedalīsies “Corendon” starptautiskajā bigbendu konkursā

27. maijā Alkmaar St. Laurentiuskerk uzstāsies Unas Cintiņas un Jean-Sébastien Beauvais “Duo Esmera”. Koncertā skanēs arī Maijas Einfeldes mūzika

29. maijā Amsterdam (OT301) Rūdolfa Ozola studiju noslēguma eksāmena koncerts*

*****************************************
JŪNIJĀ
31. maijs – 2. jūnijs Amsterdam starptautiskajā regbija turnīrā “Amsterdam 7’s” piedalīsies Rīgas Miesnieku kluba Transact Pro komanda

2. jūnijā Middelburg uzstāsies LV koris NL*

4. jūnijā Den Haag Hāgas Karaliskās konservatorijas studentes Gitas Rebekas Dirveikas dziedāšanas eksāmens (25 min)

7. jūnijā Wageningen Studentu kora un orķestra koncerts, diriģē Krista Audere

13. – 16. jūnijā Dublin (Īrija) II Eiropas Latviešu kultūras svētki

15. jūnijā Limburg meistarklase “Ainavu fotogrāfija” (“Landschapsfotografie in Limburg”)

16. jūnijā Almere Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē tiksies Latvijas un Nīderlandes vīriešu handbola izlases

24. – 28. jūnijs Tegelen keramikas meistarklase Imanta Ancāna vadībā

26. – 29. jūnijā Bolsward Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” piedalīsies Bolsvardas starptautiskajā deju festivālā

7. – 8. jūlijā Markelo blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta 8. posms*

11. jūlijā Maastricht meistarklase “Digitālo fotogrāfiju pēcapstrāde ar Adobe Lightroom” (“Fotobewerking Lightroom”)

13. un 14. jūlijā Maastricht meistarklase iesācējiem “Attēlu apstrāde Adobe Photoshop” (“Photoshop beginner”)

10. un 11. augustā Maastricht meistarklase iesācējiem “Attēlu apstrāde Adobe Photoshop” (“Photoshop basis”)

19. septembrī Amsterdam koncertā “Mīlas vēstules” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Krista Auznieka “Song of Myself”, skanēs Pētera Vaska “Zīles ziņa” un “Mīlas dziesmas”, kā arī A. Perta, D. Milhauda, A. Šnitkes un T. d. Leuva mūzika kamerkora “Capella Amsterdam” izpildījumā, diriģente – Krista Audere

**.***************************************
OKTOBRĪ
1. oktobrī Amsterdam koncertā “A night at the opera” skanēs iemīļotas operu ārijas mecosoprānes Elīnas Garančas un Reinzemes-Pfalcas valsts filharmoniskā orķestra izpildījumā, diriģents Karels Marks Šišons

12. oktobrī Amsterdam viesosies vijolniece Baiba Skride un Radio filharmoniskais orķestris diriģentes Karinas Canellakis vadībā

*****************************************
2020. gadā
26. janvārī Amsterdam uzstāsies “Skride Quartet”, kura sastāvā spēlē vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, čelliste Harieta Kreiga un altiste Liza Berto

17. martā Amsterdam uzstāsies Rezidences orķestris un vijolniece Lauma Skride

16. aprīlī Amsterdam viesosies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris, kura diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Putniņš

****************************
*precīzāka informācija par pasākumu sekos vēlāk.

Pasākumu kalendārs tiek atjaunots aptuveni reizi divās nedēļās.

Informāciju par pasākumiem, ierosinājumus un labojumus lūgums sūtīt uz latviesiNL@gmail.com.